Oyun Şirketi Hayranlarına Dava Açtı!

0
850

Global çapta ün getirmiş olan ve kendini her mecrada kanıtlamış olan oyunlar vardır. Bunlardan biri olan Red Dead Redemption oyunu için bir hayran projesi üretildi ve şirket bu konuya dair dava ile cevap verdi!

Take Two tarafından üretilen Red Dead Redemption oyunu, geçtiğimiz yıl yayınlanmıştı ve 2019 itibariyle de PS ile Xbox üzerinden duyurulmuştu. Firma bu konuya stratjik olarak ulaşmak adına kendine has çalışmalarını ve güncel yeniliklerini ön plana çıkarmayı tercih ederek hızlı bir ilerleme kat etti ve kişisel beklentilerin tamamını organize bir yapıda kullandı. Lakin bir sorun vardı ki bu oyunu Pc üzerinden değil, Xbox ve Ps4 üzerinden oynayabiliyordu insanlar.

Hal böyle olunca da hayranlar bir araya gelerek yeni bir pc sürümü çıkarmaya çalıştı. Bu yüzden de insanlar için orijinal yazılım olmadığı gerekçesi ile yeni sorunlar baş gösterdi ve firma da bu konuya ilişkin boş durmayıp hemen bir dava açtı. Bu yüzden de duyurular arka arkaya geldi.

Twitter üzerinden cevap geldi!

Twitter üzerinden bu konuda Red Dead Redemption hayran projesini yürüten Wykoff, pes ettiğini ve PDR projesini iptal ettiğini söyledi ve davadan vaz geçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu hafta size zaten ulaşacaktım keşke bekleseydiniz diyerek de bir sitem gönderisi yayınladı aynı zamanda!

Bu konuya ilişkin bakalım şirket nasıl bir adım atacak ve hayranlarına dair nasıl bir ilerleme gösterecek? Merakla yeni gelişmeleri ve duyuruları bekliyoruz. Amaç buradan daha sağlıklı bir sonuç çıkması üzerine kurulu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz