Samsung’tan ”Hızlı Paylaşım” Özelliği Geliyor!

0
1022
Samsung galaxy quick share
Samsung galaxy quick share

“Samsung’un yeni dosya paylaşımı özelliğini ”Hızlı Paylaşım” (Quick Share) olarak adlandırılacağı ve yalnızca Samsung Galaxy cihazlarında çalışacağı söyleniyor”

Samsung’un, Apple’ın AirDrop özelliğine benzer bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu özelliğin gelmesi ile iki Galaxy telefonun arasında dosya paylaşımını gerçekten çok basit hale gelecek. XDA Developers tarafından bildirilen habere göre, Samsung’un dosya paylaşım aracı ”Hızlı Paylaşım (Quick Share)” olarak adlandırılacak. Bu yeni özelliğin Galaxy telefonlar için özel olarak tasarlanmış bir uygulama olduğu söyleniyor. Uygulama ile resim, video veya dosya paylaşmak için Quick Share destekleyen başka bir cihaz ile yan yana olmak yetiyor.

Hızlı Paylaşım uygulamasınom iki paylaşma seçeneğiyle geleceği söyleniyor: Bu seçenekler, yalnızca kişilerle veya herkesle paylaşımı kapsıyor. Adından da anlaşılacağı gibi “Yalnızca kişiler” seçeneği, yalnızca kişilerinizde bulunan diğer Samsung Social kullanıcılarıyla dosya paylaşımına olanak tanıyor. “Herkes” seçeneği ise, bölgenizde desteklenen bir cihaza sahip, herhangi birinden dosya alış verişi yapmanızı sağlıyor.

AirDrop’un aksine, Samsung Quick Share uygulamasının ücretsiz bulut depolama alanı ile geleceği söyleniyor. “Hızlı Paylaşım geçici olarak Samsung Cloud’a dosya yüklemenize izin verecek. Bu dosyalar daha sonra Samsung Smart Things cihazlarına aktarılacak ve yerel olarak indirilebilecek. Bu dosyalar 1 GB’a kadar olabilir ve günde toplam 2 GB izin verilir . ”

Samsung Hızlı paylaşım uygulamasını Galaxy S20 serisi ile birlikte tanıtması bekleniyor. Uygulama şu anda One UI 1.0 / 1.5 veya One UI 2 cihazlarında bulunmuyor, bu da One UI 2.1 ve sonraki sürümlerle gelecek cihazların destekleyeceği anlamına geliyor. Bunlar doğrulanmamış bilgilerdir, resmi açıklama geldiği zaman daha detaylı paylaşımda bulunacağız.

Samsung Quick Share
Samsung Quick Share
Samsung Hızlı Paylaşım
Samsung Hızlı Paylaşım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz