Sony Mobile de MWC 2020’ye Katılmayacağını Açıkladı!

0
954
Sony mobile MWC 2020
Sony mobile MWC 2020

LG‘nin, koronavirüs salgını konusundaki endişeleri nedeniyle 2020 Mobil Dünya Kongresi’nden çekilmesinden sonra, diğer üreticilerde katılımlarını ve gösterideki aktivitelerini iptal etmek için benzer kararlar almaya başladı.

Katılımını iptal eden Sony Mobile, belki de bu iptallerin en büyüğü olabilir. Barselona’daki dünyanın en büyük telefon ticaret fuarında yıllık basın toplantısı ve ev sahipliği yapmayacağını açıklayan bir bildiri yayınladı.

Resmi Sony haberlerinde, “Müşterilerimizin, ortaklarımızın, medyamızın ve çalışanlarımızın güvenliği ve refahına büyük önem verdiğimiz için İspanya’nın Barselona kentindeki MWC 2020 fuarına katılmaktan vazgeçmek için zor bir karar aldık.”

Sony Mobile‘da, Nvidia, Amazon ve Ericsson gibi benzer açıklamalar da bulundu.

Nvidia, MWC 2020 için farklı konuları vurguladı: “Yapay zeka, 5G ve vRAN’daki çalışmalarımızı sektörle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. Nvidia Blogunda yayınlanan açıklamada ise, “Katılamadığımız için üzgünüz, ancak bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz.”

Katılmayan firmaların çoğu, yine de basın toplantılarına ev sahipliği yapacak. Örneğin Sony Mobile etkinliğini canlı yayınlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz