Sony PS5 Açıklaması Yaptı! Dalga Konusuydu!

0
826

PS5 için yapılan geçtiğimiz günlerde de karşımıza çıkan logo konusunu yine gündeme taşıyan bir olay yaşandı. Sony yine bir açıklama yaptı ve neden ps5 logosunun ps4 logosuna benzediğini söyledi.

Bunun iki farklı nedeni olduğu söylenirken, yapılacak çalışmaların da buna göre ilerleyeceği göz önünde bulunduruluyor. Şirketlerin yeni teknolojilerini tanıttığı CES2020 fuarında bu konuya dair de geniş bir yaklaşım ve seçenek bulunuyor. PS5 ile ilgili net ve keskin özellikler o kadar fazla ki, insanların isteklerine dair de geniş bir yapısallık sunuluyor ve organize ediliyor.

Etkinlik kapsamında organize edilen ve çalışmalar ile ilgili olarak ortaya çıkarılan her bir yapıyı kendine has bir dilde kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. CES 2020 oyun furyasına dair büyük tanıtımlar yapılan bir gece olduğu için, ps5 ile ilgili de büyük duyurular yapılmıştı.

Neden logolar benziyor?

Tutarlılık konusunda büyük bir çalışma yapılması beklenen PS5 için, ps4 ten farklı bir logo düşünülmemiş. Bu konuda yapılan büyük logo benzerliği için insanların sevdiği logo hissini yaşatmak istediğini belirten Ceo, bu konuya dair geniş bir çalışma yaptıklarını da söylüyor. Yeni logonun eski logoya benzemesi sayesinde insanlar oyunlara çok daha yakın hissedecek kendini. Çünkü 100 milyondan fazla PS4 sahibi olduğu için beklentiler de haliyle ona göre değişiyor.

Yapılan her yeni çalışma ve düşünce kendine has olarak ilerliyor. Bu da markaların farklı yaklaşımlar ile ön plana çıkardığı seçimleri ortaya çıkarmayı sağlıyor. Geleneksel seçimleri de kendine has olarak kullanabiliyoruz.

View this post on Instagram

Welcome to 2020. #PS5

A post shared by PlayStation (@playstation) on

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz