Teknoloji Markaları Hisse Olarak 10 Yılın Zirvesinde!

0
918

Söz konusu çalışmalara bakarsanız, S&P 500 endeksinde olduğunu görebilirsiniz. Teknoloji şirketleri bu yıl %48 oranında değer kazandı ve son 10 yılın belki de en iyi performansı karşımıza çıkmaya başladı.

70 farklı şirketin yer aldığı bu endeksler, 5G teknolojisi ile daha da artacak diyebiliriz. Apple, 2019 endeksinin 8. sırasında yer alırken şirketin piyasa değeri, teknoloji sektörünün iyi performans sergilemesinde en önemli etmen oldu. iPhone satışları yavaşlayan şirket, giyilebilir ürünlerine ve hizmetler sektörüne doğru kaydı. Yeni iPhone 11’in beklenenden daha iyi bir satış performansı sergilemesi de teknoloji devinin hisselerinin güçlenmesine yardımcı oldu. Profesyonel olarak organize edilen bu duyurular, teknolojik gelişmeleri de karşımıza çıkarıyor.

iPhone 2019 yılında endeksini ilk sıradan ikinci sıraya düşürmüştü en değerli şirket olarak. Ama sonra durumlarda yaşanan değişiklikler Apple’ı da etkiledi ve farklı yaklaşımlar ile kaşrımıza çıkmaya başladı. 5 G teknolojisi önümüzdeki dönem iyice yaygınlaşacak ve bu süreçlerde farklılık ve beklentiler her an değişebiliyor.

Teknoloji şirketlerinin değerlendirilmesi sürekli değişiyor. Bu yüzden söylenecek şeyler ve düşünülecek konular yıl içinde de farklılaşabiliyor. 5G yükseltmeleri ile birlikte en az üç yıl boyunca iPhone’un yıllık satış rakamının 200 milyonun üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Uzmanlar, fiyat tahminlerini de 270 dolardan 290 dolara yükselttiler. Sony, Qualcomm ve Taiwan Semiconductor gibi şirketler de 5G teknolojisinin yaygınlaşmasından faydalanacak. Micron, Qualcomm ve TSMC gibi tedarik zinciri şirketlerinin de 2020 yılında iyi performansının devam edeceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz