Nokia ve HMD Global MWC 2020’ye Katılmayacağını Açıkladı!

0
854
Nokia MWC
Nokia MWC

Amazon, Ericsson, Facebook, Intel, LG ve Sony gibi büyük isimler koronavirüsü endişeleri nedeniyle MWC 2020‘ye katılamayacaklarını açıklamıştı. Şimdi ise, Finlandiya şirketleri Nokia ve HMD Global, Barselona da gerçekleşecek olan etkinlikten çekilme kararı aldığını açıkladı.

Nokia, dünya genelinde 4G LTE ve 5G şebekelerinde kullanılan ekipmanlarını tedarik eden kilit firmalarından birisi ve muhtemelen MWC’deki en önemli katılımcılardan biriydi. Alınan katılmama kararları, organizatör şirketi oldukça zor duruma düşürüyor, katılım iptal kararlarının devam etmesi tüm organizasyonun iptalini de neden olabilir.

MWC 2020’de tanıtılması beklenen Nokia 8.2 5G, Nokia 5.2 ve Nokia 1.3 modelleriydi. HMD halen bu cihazları tanıtmayı planlıyor ve yakında yeni planlarıyla ilgili ayrıntıları paylaşacak.

Nokia resmi olarak, “Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği mutlak önceliğimizdir, aynı zamanda endüstriye ve müşterilerimize karşı bir sorumluluğumuz olduğunu da kabul ediyoruz. Bu nedenle, hızlı bir durum değerlendirmesi yaparak. GSMA ve diğer paydaşlarla etkileşim kurmak, düzenli olarak dış uzmanlara, yetkililere danışmak ve çok çeşitli senaryolara dayalı riskleri yönetmeyi planlamak için gerekli zamanı aldık. Bu sürecin sonucu, ihtiyatlı kararın Mobil Dünya Kongresi’ne katılımımızı iptal etmek olduğuna inanıyoruz” açıklamasın da bulundu.

Şirketin çekilme kararı, GSM Derneği üzerinde MWC 2020’yi tamamen iptal etmek veya en azından toplantıyı ertelemek için daha fazla baskı oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz