Android ve iPhone’da WhatsApp Konuşma Geçmişi İndirme

0
2569
WhatsApp konusma gecmisi indirme

Birçok kullanıcı, cihaz değiştirdiğinde WhatsApp konuşma geçmişini Android’ten iPhone’a veya iPhone’dan Android’e aktarmak istiyor. Ne yazık ki, WhatsApp veri aktarımı için resmi bir yol sunmuyor. Bununla birlikte, WhatsApp konuşma geçmişinin başka bir cihaza geçiş yaparken kaybolmasını önlemek için bazı geçici çözümler mevcut.

Çoğumuz, Android’ten iPhone’a geçerken ilk olarak WhatsApp konuşma geçmişini nasıl aktaracağımızı düşünmeye başlarız. Maalesef, popüler mesajlaşma uygulamasında konuşma geçmişini aktarmanın kolay ve dahili bir yolu bulunmuyor. Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yok! Çünkü, deneyebileceğiniz bazı geçici çözümler var.

WhatsApp konuşma geçmişini Android cihazdan iPhone’a aktarmanın birkaç yolu var. Konuşmanızı e-posta ile gönderebilir veya üçüncü taraf bir uygulamadan yardım alabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.

Android ve iPhone’da WhatsApp Sohbet Geçmişi İndirme

WhatsApp Sohbet Geçmişini E-posta ile Gönderme

Bize göre, sohbet geçmişinizi taşımanın en kolay ve en güvenilir yolu kendinize e-posta yoluyla göndermektir. Tüm sohbetleri bir seferde gönderme seçeneği olmadığından, önemli sohbetleri tek tek kendinize göndermeniz gerekiyor.

Sohbetleri e-posta ile gönderdikten sonra, onları güvenli bir şekilde saklamak için cihazınıza indirebilir veya iCloud ile senkronize edebilirsiniz. Böylece konuşmayı okumak istediğinizde her an dosyalara erişebilirsiniz.

Bu çok ideal bir yöntem değil, ancak önemli konuşmaların cihaz değiştirirken kaybolmasını istemiyorsanız, faydalı olabilir.

Android’te WhatsApp Konuşma Geçmişini E-Posta ile Gönderme

 1. Android telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve göndermek istediğiniz sohbete dokunun.Whatsapp sohbet e-posta ile gonderme
 2. Sohbet penceresinin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.Whatsapp sohbet e-posta ile gonderme-1
 3. Açılan menüden Diğer‘e dokunun.Whatsapp sohbet e-posta ile gonderme-2
 4. Sonraki menüden Sohbeti e-postala‘ya dokunun.Whatsapp sohbet e-posta ile gonderme-3
 5. Kullandığınız e-posta uygulamasını seçin ve alıcı kısmına kendi e-posta adresinizi yazarak Gönder simgesine dokunun.Whatsapp sohbet e-posta ile gonderme-4

Daha sonra iPhone’unuzdan sohbet geçmişini indirebilir ve Dosyalar veya Notlar uygulamasına kaydedebilirsiniz.

iPhone’da WhatsApp Konuşma Geçmişini E-Posta ile Gönderme

 1. iPhone’unuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve e-postayla göndermek istediğiniz sohbete dokunun.
 2. En üstteki sohbet adına dokunun. (Grupsa grup adı, kişiyse kişi adı)
 3. Ardından aşağıya doğru ilerleyip Sohbet’i Dışa Aktar‘a dokunun.
 4. Sohbetteki fotoğraf, video ve diğer dosyaların e-postaya eklenmesi için Ortam Ekle‘yi, eklenmemesi için Ortam Ekleme‘yi seçin.
 5. Daha sonra, sohbeti geçmişini göndermek istediğiniz e-posta uygulamasını seçin ve e-postayı kendi adresinize gönderin.
 6. Android cihazınıza geçip e-posta uygulamasını açın ve sohbet geçmişini yeni cihazınıza indirin. Güvenliğini sağlamak için Google Drive‘a yedekleyin.

WhatsApp Sohbet Geçmişini Android ile iPhone Arasında Yazılım Kullanarak Aktarma

WhatsApp konuşma geçmişinizi Android’den iPhone’a veya iPhone’dan Android’e aktarmak için üçüncü taraf yazılım kullanabilirsiniz. Piyasada Dr.Fone, Switch ve WhatsMate gibi güvenli ve kullanımı kolay birkaç yazılım bulmak mümkün.

 1. Yazılımı bilgisayarınıza yükleyin.
 2. Hem Android hem de iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın.
 3. Yazılımı çalıştırın.
 4. Hedef cihazı seçin.
 5. Aktarmak istediğiniz verileri seçin ve transfer butonuna tıklayın.

Hepsi bu kadar!

WhatsApp’ın sohbet geçmişini iPhone veya Android’te doğrudan iCloud veya Google Drive ile senkronize edilmemize olanak tanıyan bir özelliğinin olması sizce de daha güzel olmaz mıydı? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz